Lastikli Halı Örtüsü

Ev dekorasyonunda temel parçalardan olan lastikli halı örtüsü, birçok model ve desenleriyle her türden dekorasyon uyumunu sağlayabilirler. Diğer eşyalarla olan uyumu sağlamak içinde renklerden yararlanılabilir. Aynı renkler veya aynı rengin tonları kullanılarak bu uyumu yakalanılabilir. Estetik ve güzel görünümleriyle dekoratif lastikli halı örtüleri arasından eve en uygun olan modeller bu suretle seçilebilir.

Çocuk Odası İçin Lastikli Halı Örtüsü Modelleri;

Çocuk odalarında çocukların sevebileceği ve odaya uyumlu lastikli halı örtüleri kullanılabilir. Bu halılar diğerlerine göre daha renkli olabilir. Çocukları ekran karşısına geçiren Çizgi karakterlerin yer aldığı halı örtüleri çocukların ilgisini çekebilir. Aynı zamanda birçok renk ve deseni bir arada barındırabileceğinden odaya uyum sağlaması da kolay olacaktır.

Sade Lastikli Halı Örtüleri;

Genel olarak tek bir rengin veya iki rengin bir arada kullanıldığı modellerdir. Kenarlarında veya orta kısmında desenler bulunabilir. Bu desenler, halı örtüsü ile aynı renkte de olabilir ve çeşitli yöntemlerle belirginleştirilmiş olabilir. Ya da halı örtüsüne çok yakın bir renk tonundan oluşabilir. Koyu renkler veya açık renklerden sade halı örtüleri bulunabilir. Elde edildiği malzemelere göre farklı dokulardan oluşmuş olabilir.

Renkli Lastikli Halı Örtüleri;

İçerisinde sayıca fazla rengi barındıran modellerdir. Diğer eşyaların sade kullanıldığı mekânlarda kullanımı halı örtüsünü daha fazla ortaya çıkarabilir veya diğer eşyalarla halı örtüsünde bulunan bir rengin sağlayacağı uyum mekâna hoş bir görüntü katabilir.

Temalı Dekoratif Halı Örtüsü Modelleri;

Üzerinde figürlerin yer aldığı modellerdir. Bu bir çiçek veya bir ağaç olabilir. Genelde çocuk odası halı örtülerinde bu model kullanılır. Ancak diğer odalara uygun halı örtülerinde mevcuttur.

Kesme Dekoratif Halı Örtüsü Modelleri;

Genelde kare veya dikdörtgen olan halı örtülerinin aksine kenarları görümünde olduğu şekle uygun olarak kesilmiştir. Örneğin bir çiçek yapraklarının şekline göre kesilmiştir ve bakıldığında çiçek görünümdedir. Bu işlem halı örtüsünün yalnızca bir köşesinde bulunuyor olabilir.